2018

Wspomnienia z 1 sierpnia 2018 r. na placu przy Urzędzie Gminy w Boćkach gdzie odbył się koncert zespołów w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”. Organizatorami Festiwalu był Wójt Gminy Boćki, stowarzyszenie ZPiT Skowronki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach.
Ukazujący wyodrębnione piękno każdego narodu festiwal na Podlasiu rozbrzmiewa już od trzynastu lat i stanowi jedną z największych, a przy tym najbardziej rozpoznawalnych marek lokalnej sceny kulturalnej.
Podlaskie Spotkania w Boćkach otworzyła grupa Kanadyjczyków polskiego pochodzenia FOLK DANCE GROUP „MAZOVIA” z Calgary. Zespół „Mazovia” zaprezentował nam przede wszystkim country folklor rodem z Kanady. Młodzi Kanadyjczycy zatańczyli tez kilka tańców swoich przodków m. in. z wielkim sercem i miłością do Polski wykonali polkę
i oberka.
W ramach tegorocznej edycji przed wdzięczną boćkowską publicznością wystąpiły też zespoły z Gruzji, Indii, Kanady, Łotwy, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Tajwanu oraz Polski – łącznie ponad 200 uczestników.
Wydarzenie to było doskonałą okazją do poznania kultury sąsiadów, ale i tą z dalszych regionów świata. Po koncercie wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też ciepłego poczęstunku.
Jak co roku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podziwialiśmy kunszt artystyczny dzieci, młodzieży szkolnej, młodzieży studenckiej, osoby dorosłe, wszystkich, których łączy Folklor Świata, którzy wyjeżdżając od nas będą sławić Podlasie na całym Świecie.