Ballady Miejskie

Zapraszamy Państwa na wernisaż wyjątkowej wystawy która zostanie w naszym ośrodku na cały najbliższy miesiąc !

WSTĘP NA WERNISAŻ: Bezpłatny
WSTĘP NA WYSTAWĘ: Bezpłatny
poniedziałki- 08:00- 16:00
Wtorki- Piątki- 08:00- 20:00
Soboty oraz Niedziele- zwiedzanie umawiane indywidualnie.
Zwiedzanie grupowe umawiane indywidualnie.kontakt: tel. 85-731-30-43, e-mail. gok@gokbocki.pl

Wystawa powstała w ramach projektu „Mickiewicz-FUSION”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.Prace wchodzące w skład wystawy „Ballady miejskie” inspirowane są tekstami Adama Mickiewicza. To wizualne przeniesienie ludowych podań, wierzeń w czasy współczesne i obrazowe osadzenie ich w realiach nam bliskich, jest ambitnym i przyciągającym zabiegiem artystycznym. Umiejscowienie obrazu we współczesności i estetyka prac wpisują się w nurt tzw. urban fantasy, czyli baśni miejskich, które święcą triumfy w ostatnich latach, zarówno w literaturze, filmie jak i grach. Utwory romantyczne zdają wręcz stworzone do ubrania w kontrastujące obrazy starych legend osadzonych w teraźniejszości. Według romantyków świat dzielił się na to, co widzialne (materialne) i poznawalne zmysłowo oraz na to, co niewidzialne (duchowe). Te dwie kontrastujące połowy to nic innego jak materialne urban i duchowe fantasy.Mateusz Bielski – ilustrator i artysta koncepcyjny, współpracujący z czołowymi wydawnictwami polskimi i zagranicznymi. W jego dorobku znajdują się gry planszowe, figurkowe i karciane, okładki książek i komiksów. Tworzy technikami cyfrowymi okazjonalnie sięgając po tradycyjne media. Organizator gier fabularnych i miejskich, fascynat legend i mitologii. Animator kultury, członek fundacji Grający Białystok, współorganizator cyklicznych spotkań z grami analogowymi „Planszówki Johnny’ego i Mateusza”.
Mickiewicz-FUSION Projekt realizowany przez Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku