XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU „ PODLASKIE SPOTKANIA”.


W Boćkach koncerty rozpoczną się o godzinie 18:00 na placu naszego ośrodka. Na naszej scenie wystąpią zespoły z : Chile, Słowacji, Włoch/ Sycylii, Kostaryki oraz przede wszystkim z Polski!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Głównym organizatorem festiwalu jest:

– Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „SKOWRONKI” z Brańska
– Stowarzyszenie Artystyczne „SKOWRONKI” z Brańska
– Marszałek Wojewodztwa Podlaskiego
– Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku.

Współorganizatorzy:

– Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim
– Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach
– Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu
– Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

Główni Sponsorzy:

– Marszałek Województwa Podlaskiego
– Burmistrz Miasta Brańsk
– Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski
– Wójt Gminy Boćki
– Burmistrz Miasta Ciechanowiec
– Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie

O FESTIWALU:

„Festiwal nasz cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców festiwalowych miast, jak i turystów, oraz co nam bardzo pochlebia wśród zespołów z kraju i zagranicy. Świadczy o tym liczba otrzymanych przez nas zgłoszeń. Chcemy żeby festiwalowe prezentacje były dostępne dla każdego, dlatego też na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. W ramach festiwalu oprócz prezentacji na scenach festiwalowych miast, organizujemy biesiady folkowe, barwne korowody oraz małe jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Poznanie folkloru innych narodów, innych krajów. A przede wszystkim promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia.”

„ PODLASKIE SPOTKANIA ” są miejscem wspólnej zabawy , w czasie której dzieci , młodzież i dorośli zapoznają się z bogactwem kultury i tradycji ludowej naszego regionu, kraju jak i z różnych stron świata, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych , religijnych i obyczajowych różnych narodów. Festiwal jednocześnie jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń kierowników artystycznych i choreografów prowadzących zespoły folklorystyczne, okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor i metodami jego przedstawiania na scenie.

– W festiwalu biorą udział zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i zespoły śpiewacze. Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich zarówno dla dzieci, młodzieżowy jak i dla dorosłych.

– W czasie Festiwalu zespoły prezentują kulturę własnego kraju, regionu, poprzez taniec, śpiew, muzykę, gry i zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *