Dzień niepodległości

Dzień Niepodległości

11 listopada to data szczególna dla wszystkich Polek i Polaków – Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień postanowiliśmy uczcić wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Była również część artystyczna, w której wystąpili mieszkańcy naszej gminy oraz gość specjalny – Patryk Ołdziejewski aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Dzień Niepodległości artystycznie

W części artystycznej zgromadzeni mogli zobaczyć:

  • Nikitę Somers, która recytowała i śpiewała. W jej repertuarze znalazły się: wiersz T.Różewicza „Oblicze Ojczyzny, W. Bełzy „Modlitwa Polskiej Dziewczynki” oraz „Kolęda Warszawska” S.Balińskiego.
  • Panią Teofilę Osmólską pięknie wygłaszającą wiersz M.Konopickiej „Ojczyzno Moja”. Jakże cudownie było obserwować, jak kilka pokoleń spotyka się, by uczcić pamięć Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • Natomiast Patryk Ołdziejewski zaprezentował się w wierszu Leopolda Staffa „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” oraz zaśpiewał i zagrał cover „Białego Krzyża” Czerwonych Gitar.
  • Nie zabrakło również głosu Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach Mateusza Sacharzewskiego. W jego wykonaniu usłyszeliśmy wiersz „Pieśń o fladze” K.I. Gałczyńskiego.

Po części artystycznej przyszedł czas na złożenie wieńców pod pomnikiem naprzeciwko Urzędu Gmina Boćki. W tym czasie Hołd Niepodległej w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Gminy oddała Wójt Gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska.
Natomiast w imieniu swoim i wszystkich członków Rady Gminy hołd oddali:
Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Jóźwiak,
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Wierciński
oraz Radna Krystyna Piotrowska.
Kwiaty przy pomniku złożył również Dyrektor GOKu Mateusz Sacharzewski.

Całe wydarzenie można zobaczyć pod tym linkiem: https://fb.watch/a2JYhVjg1r/
Zdjęcia i montaż: Kamil Misiuk

Dziękujemy wszystkim obecnym podczas obchodów związanych z Dniem Niepodległości.
Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga, gdyż to tutaj dowiecie się o naszej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *