Wernisaż Tymoteusza Muśki

W piątek, 8 kwietnia odbył się wernisaż prac plastycznych Tymoteusza Muśki. Po wielu miesiącach pracy nad sprowadzeniem dzieł artysty (pochodzącego z Dubna) nadszedł wyczekiwany przez wielu moment – wernisaż.

Wernisaż Tymoteusza Muśki

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach – Mateusz Sacharzewski. Przywitał on zgromadzonych mieszkańców naszej gminy oraz gości. Specjalnie z Suwałk na wernisaż przyjechał Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury pan Ignacy Ołów.

Głos zabrała także Wójt Gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska. Pięknie opowiedziała o tym, jak ważne jest to wydarzenie i jak ogromną wartość, nie tylko artystyczną, ale też społeczną ono niesie. Wielu mieszkańców naszej gminy liczyło na wystawę. Z niecierpliwością wyczekiwali jej zwłaszcza mieszkańcy Dubna (jak już wcześniej wspominaliśmy, to tutaj żył Muśko). „Tak jak ponad 100 lat temu Tymoteusz Muśko powrócił do Dubna, tak teraz do Dubna powraca jego twórczość.” – mówiła Wójt.
Niektórzy – jak pan Jan (na zdjęciu po prawej) podzielili się swoimi wspomnieniami o artyście. Pan Jan z radością opowiedział nam historię z dzieciństwa, jak to zwykł prosić Muśkę, żeby narysował mu konika. Inna mieszkanka wsi przywołała zabawną odpowiedź Timoszki (tak nazywali artystę miejscowi) na zadawane przez dzieci pytania o bajkę. „Skażu wam skazku pro husia. I to wże wsia” – mawiał Tymoteusz.

Zjawił się również proboszcz Parafii Zaśnięcia Matki Bożej w Boćkach Mirosław Niczyporuk. Wydarzeniu towarzyszył przyjazd lokalnej stacji telewizyjnej TV Hajnówka. Dlatego polecamy wypatrywać reportażu.

Oprócz obrazów, wypożyczonych GOKowi w Boćkach przez Suwalski Ośrodek Kultury, na wystawie można zobaczyć prace Tymoteusza Muśki, które latami znajdowały się w zbiorach prywatnych mieszkańców Dubna i Nurca. Jeden z nich szczególnie przykuwa uwagę swoją pomysłowością. Można go oglądać do góry nogami!

Działania Klubu Senior + z Dubna

Na wielkie słowa uznania dla działań zasłużył Klub Senior + z Dubna. Wernisaż Tymoteusza Muśki zakończył się bankietem przygotowanym przez wspomniany Klub. Był pyszny tort i domowe, bardzo smaczne przystawki. Ponadto, jak nakazuje tradycja wernisażu, goście mogli poczęstować się winem.

Wernisaż Tymoteusza Muśki

Na zakończenie, chcielibyśmy serdecznie zachęcić do indywidualnych odwiedzin wystawy. W związku z tym dzwońcie: 85 731 30 43 lub 667 396 595

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *