relacja zawodów OSP

Relacja Zawodów OSP

W niedzielę 31 lipca odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Wiercieniu. W rezultacie mieszkańcy gminy Boćki mieli wspaniałą atrakcję. Oto relacja z zawodów OSP.
Godnym uwagi jest fakt, że do zawodów przystąpiła jedna drużyna kobieca oraz 5 drużyn męskich. Ponieważ w obu kategoriach uczestnicy i uczestniczki zmierzyli się z dwiema konkurencjami: sztafetą pożarniczą i ćwiczeniem bojowym nie brakowało emocji.

Relacja Zawodów OSP

Przed 10:00 kapitanowie drużyn losowali kolejność podchodzenia do prób. Kolejno w konkurencjach brali udział strażacy z OSP Andryjanki, OSP Dubno, OSP Wygonowo, OSP Boćki oraz OSP Wiercień jednak zanim do zmagań przystępowali panowie na sportowo-pożarniczym polu swoje możliwości sprawdzała KDP OSP Boćki.

Uzyskane punkty w sztafecie pożarniczej:
OSP Boćki 62,21
OSP Dubno 65,15
OSP Andryjanki. 68,08
OSP Wygonowo 71,29
OSP Wierceń 79,59
KDP OSP Boćki 77,03

Punkty uzyskane w ćwiczeniu bojowym:
OSP Boćki 36,25
OSP Dubno 40,39
OSP Wygonowo 64,35
OSP Wierceń 79,59
OSP Andryjanki. Nie ukończyły
KDP OSP Boćki 61,16

Następnie, po zawodach przy świetlicy w Wiercieniu odbyło się ogłoszenie wyników zawodów oraz uhonorowanie członków OSP Wiercień za długoletnią służbę w OSP.

W klasyfikacji generalnej:
W kategorii kobiet:

1 miejsce zajęła KDP OSP Boćki

W kategorii mężczyzn:
1 miejsce OSP Boćki
2 miejsce OSP Dubno
3 miejsce OSP Wygonowo
4 miejsce OSP Wierceń
5 miejsce OSP Andryjanki

31 Lipca OSP Wiercień świętowało również 70 lecie istnienia. Z pewnością zasłużenie za długoletnią służbę w szeregach OSP Wiercień zostali wyróżnieni: Czesław Wierciński, Edward Olszewski, Stanisław Wierciński, Krzysztof Płonowski, Arkadiusz Płonowski. Podziękowania w imieniu mieszkańców wręczyła Wójt Gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska.

Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na grilla oraz poczęstunek, który przygotowany został przez KGW Wiercień. Na zakończenie dzieci mogły pobawić się na dmuchańcu, wziąć udział w konkurencjach organizowanych przez animatorkę oraz pomalować twarze.

Na koniec dodajemy krótką relację filmową:

Zaczynamy sierpień przygotujcie się więc na Galę Disco Polo w Boćkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *