Światowy folklor w Boćkach

Światowy folklor w Boćkach

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” czyli światowy folklor w Boćkach. 3 sierpnia na scenie plenerowej zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z Kolumbii, Meksyku, Indii, Ukrainy, Czech oraz dwa zespoły z Polski. MFF „Podlaskie Spotkania” to wędrowne prezentacje folkloru, które mają miejsce w kilku miejscowościach. Do Bociek uczestnicy przyjechali prosto z występu w Bielsku Podlaskim. Należy wspomnieć, że MFF potrwa do 7 sierpnia a zainteresowani mogą jeszcze zobaczyć występujących w Wasilkowie (06.08) oraz Ciechanowcu (05.08) lub na Gali Finałowej w Brańsku (07.08.). Dyrektorem Festiwalu jest Mirosław Szymański.

Ponieważ MFF gościmy w Boćkach od lat na rozpoczęciu nie mogło zabraknąć Pani Wójt Doroty Kędry-Ptaszyńskiej, która otworzyła całe wydarzenia. Wspólnie z Dyrektorem GOKu Mateuszem Sacharzewskim dziękowali oni uczestnikom wręczając po każdym występie pamiątkowe statuetki.

Ze względu na fakt, że tegoroczna edycja mogła się odbyć bez covidwych przeszkód, a większość uczestników rozumiała angielski, prowadzący imprezę zręcznie manewrował między porozumiewaniem się w dwóch językach. Taki zabieg spotkał się z aprobatą zarówno widowni jak i samych występujących niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzach zgromadzonych.

Pięknie i energicznie

Tuż po rozpoczęciu w gorące i energiczne popisy taneczne oraz muzyczne zaprezentował „Dr Braxx” z Bogoty (Kolumbia). Następnie jeszcze bardziej atmosferę podgrzała grupa „Avart Dango Ma Hai” z Meksyku. Chwilę później zaprezentowała się dziecięca grupa gospodarzy festiwalu „Podlaskie Skowronki” z Brańska. W miarę temperatury na scenie rosła też ilość osób jaka zgromadziła się pod sceną. Obecne były wszystkie grupy wiekowe z naszej Gminy. Pojawili się również goście spoza m.in. z Białegostoku.

Zachwycaliśmy się „Sokolikami” z Ukrainy, które przybyły do nas z miasta Połtawa i prezentowały się aż trzykrotnie.

Z aprobatą i ogromnym aplauzem spotkał się również występ pochodzącego z Indii „Rangsgar Performing Arts” mającego swoją siedzibę w mieście Ahmedabad. Pięknie śpiewał i tańczył ZPiT „Kortowianie” z Olsztyna.

Na koniec zobaczyliśmy i usłyszeliśmy występ „FS Jasenka” z Czech.

Zakończenie

Całe wydarzenie zakończyło się najpierw Polonezem nazstępnie wykonaniem przez wszystkich uczestników MFF hymnu festiwalu. Mimo później już wtedy pory wielu mieszkańców zostało do końca i pożegnało brawami prawie 200 uczestników festiwalu.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie ekipie kuchnii w Szkole Podstawowej w Boćkach za przygotowanie kolacji dla tak dużej ilości gości. Całemu zespołowi technicznemu FORTI na czele z Bartkiem, który dbał o komfort widowni w odbiorze koncertu i popisów tanecznych.

A już 13 sierpnia od 16:00 zapraszamy na VI Galę Disco Polo. Wystąpi m.in. Lider, Fantastic Boys oraz Golden Eye. Zachęcamy też do skorzystania z wielu darmowych atrakcji w strefie dla dzieci i nie tylko. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *